Korona Mętków 3:4 Korona Lgota

Skład Korony Mętków: Lelito - Szklarski, Gregorczyk(69' Meder), Horawa(53' Madeja), Szweda, Gut(85' Szulc), Bulek, Garlacz(61' Oleksa), Kucia, Bogacz, Likus P.

Skład Korony Lgota: Stryczek A. - Stryczek Ł., Babecki, Dziedzic, Nowakowski, Lasoń, Nowak, Pałka, Kalemba(60' Bień), Tryfanów(85' Stefanowicz), Ozga(90'+1 Bednarowicz)

BRAMKI: 34', 61' Szweda, 38' Likus P. ; 6', 22' Babecki, 31' Dziedzic

Dnia 29.08.2015r. Korona Mętków podejmowała na własnym boisku Koronę Lgotę. Od pierwszych minut było widać zawziętość obu drużyn. Oba zespoły miały swoje akcje. W 2 minucie sędzia podyktował rzut wolny dla drużyny gości. Wykonał go Lasoń, lecz trafił piłką wprost w ręce bramkarza. Chwilę później swoją szansę miał Dziedzic, oddając mocny strzał, ale piłka przeszła obok bramki. W 6 minucie Lgota wyszła na prowadzenie, a zdobywcą gola okazał się być Babecki, trafiając piłką w siatkę tuż pod poprzeczką. Niespełna dziesięć minut później akcję wyprowadziła drużyna gospodarzy. Bogacz, po wyrzucie z autu przez Likusa P., wywalczył akcję sam na sam z bramkarzem, lecz zmarnował ją, przestrzelając wysoko nad bramką. W 17 minucie sędzia podyktował rzut wolny dla drużyny Mętkowa. Wykonał go Gregorczyk, a piłkę po wolnym przejął Horawa i dośrodkował. Po dośrodkowaniu, "z pierwszej" odbił piłkę Szweda głową, lecz wylądowała ona w rękach bramkarza. Pięć minut później wynik został ponownie podniesiony przez zespół przyjezdnych, a piłkę w siatce ponownie umieścił Babecki. Na kolejnego gola nie trzeba było czekać długo, bo już w 31 minucie gola zdobył Dziedzic. Po rozpoczęciu gry od środka, Korona ruszyła na bramkę przeciwnika. Strzał oddał Bogacz, lecz trafił w poprzeczkę. Już w 34 minucie Korona Mętków zdobyła pierwszego gola w tym spotkaniu. Po dośrodkowaniu Szklarskiego, Szweda uderzył i tym samym zmienił wynik na 1-3. Kolejnym strzelcem Korony Mętków okazał się być Likus P., który w 38 minucie umieścił futbolówkę za linią bramkową. Druga połowa zaczęła się niezbyt ciekawie dla drużyny Mętkowa. Bo tuż po rozpoczęciu jej zawodnicy przeżyli chwilę grozy, gdy piłka mocno obiła słupek. W 50 minucie Szweda dostając piłkę od Szklarskiego oddał mocny strzał, lecz niestety w ręce bramkarza. Chwilę później Gregorczyk miał swoją szansę oddając strzał, ale bramkarz wybronił ten strzał. W 61 minucie przyszedł czas na wyrównanie wyniku. Sędzia podyktował rzut rożny dla drużyny Mętkowa. Wykonał go Gregorczyk, a po nim Szweda umieścił piłkę pod poprzeczką w bramce, doprowadzając do remisu. 87 minuta nie była szczęśliwą dla drużyny Mętkowa, Lgota wyszła na prowadzenie, wygrywając tym samym mecz. W 88 minucie szansę miał Bulek, lecz piłka przeszła obok słupka. Dwie minuty później sytuację miał również Bogacz, lecz futbolówka kolejny raz przeszła obok bramki. Mecz zakończył się wynikiem 3-4 dla zespołu przyjezdnych. Mimo odrobienia strat i walki do ostatniej minuty nie udało wygrać się meczu. Kolejne spotkanie Korona rozegra 06.09.2015r. w Libiążu z tamtejszym Górnikiem II. Wszystkich serdecznie zapraszamy !!!