Historia Korony

K.S Korona Mętków - klub sportowy, istniejący od chwili założenia drużyny piłkarskiej. Założony w 26.11.1997r przez grupę sympatyków Piłki Nożnej w Mętkowie. Korona od chwili zgłoszenia do rozgrywek PPN Chrzanów, zmaga się bez ustanie z walką w [B] klasie. Rozgrywki 2003/2004 był najlepszym sezonem dla zawodników Korony Mętków, w tych czasach Korona rządziła na swoim "podwórku" z sąsiadami Mętkowian. Największa satysfakcją było rozgromienie aż 6:1 Wisłe Jankowice która ostatecznie zajęła ostatnie miejsce w [B] Klasie. Kolejna drużyna która wysoko przegrała był Zryw Żarki ( obecnie LKS Żarki ) a także Arka Babice (4:2). Kolejne lata nie był już tak owocujące dla zespołu Korony, zajmowanie środkowej części tabeli nie gwarantowało awansu do upragnionej [A] klasy.

Zawodnicy KS Korona Mętków świętowali w sobotę (26.11.2007) 10. urodziny swojego klubu.Drużyna gra obecnie w B-klasie. Ma aspiracje, by awansować wyżej.

- Kibicuję im od samego początku i wiem, że mają szansę awansować do A klasy. Chłopaki potrafią kopać piłkę, są zaangażowani, brakuje im tylko zgrania. Przydałby się jeszcze jeden bardzo dobry zawodnik, który poprowadziłby resztę do przodu – dzieli się spostrzeżeniami Józef Kosowski z Mętkowa. Sam grał w piłkę w latach 50. w nieistniejącym już dziś klubie Nadwiślanka. Jako kibic jeździ z zawodnikami na każdy mecz.