Korona Mętków 0:3 Victoria 1918 Jaworzno

2015-08-23 17:30 Korona Mętków - Victoria 1918 Jaworzno 0:3 (0:0)
0:1 Piotr Wartała 56, 0:2 Michał Szpak 78, 0:3 Mateusz Grządziel 82
Korona: Lelito - Bulek, Garlacz, Szklarski (55. Cudak), Gregorczyk (60. Wróblewski), Gut (70. Szulc), Horawa, Kucia, P. Likus (1. Klimek), Szweda, Madeja
Victoria: Przybyłowski - Proksa, Milewski, Ł. Kowalski (46. Byrski),K. Kowalski, Grabski (46. Kozdraś), Stokłosa, Szpak, Ogonowski, Szremski (78. Grządziel), Ciupek (46. Wartała)

Dnia 23.08.2015r. Korona Mętków rozegrała mecz 1 kolejki sezonu 2015/2016 rundy jesiennej, w którym podejmowała Victorię 1918 Jaworzno na własnym boisku. Od pierwszych minut można było zobaczyć wiele akcji obu drużyn. Zawodnicy Victorii zmarnowali dwie groźne akcje uderzając w słupek. Swoją szansę miała także Korona, lecz po strzale Kuci piłka obiła poprzeczkę. Likus P. próbował dobitki, ale niestety chęć przyjęcia piłki źle się skończyła, bo futbolówka odskoczyła. W 53 minucie Korona miała kolejną szansę wyjścia na prowadzenie, gdy sędzia podyktował rzut karny, jednak Bulek pomylił się i zmarnował swoją szansę.

Jak to mówią "Niewykorzystane sytuacje się mszczą". Tak było i tym razem. Dwie minuty później to Victoria wyszła na prowadzenie, a piłkę w siatce umieścił Wartała. Po tej bramce Korona zaczęła napierać na bramkę gości jeszcze bardziej niż dotychczas. Niestety nie przynosiło to rezultatów. W 77 minucie kolejną bramkę dla Victorii zdobył Szpak, a chwilę później ustalając wynik golkipera Korony pokonał Grządziel. Korona rozegrała ładny mecz, pomimo widocznego stronnictwa na korzyść Victorii, która najbardziej widoczna była w sytuacji, gdy Likus P. strzelił gola, a sędzia główny uznał, że był spalony, mimo iż sędzia boczny pewnie pokazywał, że spalonego nie było, a gol powinien zostać uznany. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla Victorii, a 3 punkty zabrali ze sobą zawodnicy do Jaworzna. W tym meczu swój debiut mieli: Kucia, Gregorczyk i Horawa. Kolejny mecz zawodnicy z Mętkowa rozegrają 29.08.2015r. o godzinie 18:00 z Koroną Lgota na własnym boisku.

Serdecznie wszystkich zapraszamy i prosimy o doping dla naszej drużyny !!