Piotr Piwowarczyk

Utworzono:

23.08.2023

UKS Błyskawica Myślachowice - SPRiN Regulice 2:3 (0:2)

Bramki: Kacper Głowacz 81', Kamil Szuba 85' - Piotr Knapik 19', Michał Rożnawski 32',Krzysztof Turek 91'

SPRiN: Piwowarczyk - Pałka, Praszek, Zimoląg, Rożnawski (72' Janusz Wójcik), Sikora, P. Matusik (65' Tomek Wójcik), Ciołek, Kadłuczka (72' Turek), Kołacz (65' Sławomir Lizoń), Knapik (87' B. Czak)

Błyskawica: Woźniak - Bigaj (77' Szuba), Zając, Binek, Wicher, Wnuk, Głowacz, Błaszczyk, Pasoń, Waszak, Bugdalski

Już od pierwszego meczu nowego sezonu, trener Matusik miał do dyspozycji aż 18 zawodników. Po kilkuletniej przerwie powrócił do nas Janusz Wójcik, którego serdecznie witamy. Swoją przygodę w seniorskiej piłce, rozpoczął również Tomasz Wójcik (zbieżność nazwisk przypadkowa). Spotkanie rozegrało się w niedzielę (tj. 20.08) o godzinie 13:00. W dniu spotkania wskaźnik z temperaturą wskazywał ponad 30 stopni Celsjusza, co z pewnością nie ułatwiało zawodnikom wykonywania swoich boiskowych zadań.

Mecz od początku wyglądał na wyrównane starcie, kilka okazji ze stałych fragmentów gry miała Błyskawica Myślachowice - a Regulice odpowiadały raz po raz, doprowadzając między innymi do groźnej sytuacji, w której Kołacz stanął przed szansą na premierowe trafienie w tym sezonie. W 19' minucie nasze starania przyniosły zamierzony cel. Po zamieszaniu pod linią boczną boiska, piłka trafiła pod nogi Pawła Matusika, który prostopadłym podaniem wyprowadził Knapika sam na sam z bramkarzem. Płaski strzał Piotrka po długim rogu stał się pierwszym golem strzelonym przez ekipę z Regulic w tym sezonie rozgrywkowym. Agresja przy odbiorze drużyny gości przyniosły kolejny pozytywny skutek już w 30' minucie. Ciołek wślizgiem skutecznie odebrał ważną piłkę spod nóg rywala - przetransportował futbolówkę do Kołacza, a ten zagrał na wolne pole do Matusika. Paweł mocnym dograniem piłki wzdłuż bramki znalazł Rożnawskiego, który w ostatniej chwili wyprzedził obrońcę i władował piłkę z najbliższej odległości. Pierwsza połowa przyniosła jeszcze dwie świetne sytuacje dla naszej drużyny, tym samym podkreślając naszą przewagę na murawie tego upalnego popołudnia. Najpierw wcześniej wymieniony Rożnawski uderzył w słupek, następnie w wyniku zamieszania w szeregach defensywy Myślachowic - piłka została zatrzymana przez bramkarza przed samą linią bramkową. W wyniku zaostrzenia gry w końcówce pierwszej odsłony tego spotkania - obie drużyny zostały ukarane po żółtej kartce w 42' minucie.

Druga połowa rozpoczęła się w zdecydowanie niższym tempie. W początkowych fragmentach, drużyny nie były w stanie wypracować groźnych sytuacji strzeleckich. W 65' minucie boisko opuścił Kołacz i Matusik, który doznał kontuzji. Im bliżej było do zakończenia meczu, tym bardziej atakował zespół z Myślachowic. W 70' minucie mocny i precyzyjny strzał w okienko, zdołał wybronić Piwowarczyk - to jednak tylko napędzało zespół gospodarzy. Coraz śmielsze ataki przyniosły skutek. Dwa szybkie ciosy w 82' i 85' minucie - i mamy wynik 2:2. Podłamana drużyna SPRiNu Regulice, zaciekle broniła się w końcówce tego spotkania. Głęboka obrona pozwoliła na wyprowadzenie kontry w 91' minucie. Zimoląg pognał prawym skrzydłem, następnie dośrodkował w okolice 5. metra przed bramką rywali. Nieudana interwencja bramkarza, rykoszet - i piłka trafiła pod nogi Krzysztofa Turka. Zawodnik z numerem 9 na plecach nie zawiódł. Posłał piłkę w boczną siatkę wyprowadzając Regulice na prowadzenie i tym samym ustalając wynik tego meczu. W 96' minucie za przerwanie groźnego ataku gospodarzy, żółtą kartką został ukarany Kamil Ciołek - podsumowując swój dobry występ w tym spotkaniu.

W meczu pokazaliśmy charakter i wolę walki, czego nie można odmowić także drużynie z Myślachowic. Gratulujemy naszym zawodnikom. Zdobyliśmy pierwsze 3 punkty w pierwszym meczu tego sezonu. Oby tak dalej!