Relacja z meczu Korona Mętków - Tempo Płaza

SKŁAD KORONY: Gut - Rozmus, Madeja, Szweda, Szklarski, Gregorczyk, Horawa, Bulek, Kucia, Likus P., Bogacz
Ławka rezerwowych: Szulc, Meder, Garlacz, Cudak

SKŁAD TEMPA: Kępka S. - Dusza, Ładocha, Dziedzicki, Mirek, Barłóg, Bogusz, Kuciel, Filipek, Romanowski, Domagała
Ławka rezerwowych: Kopacz, Ludwin, Kępka D.

BRAMKI: 15' Rozmus, 39' Likus P. ; 90' Domagała

W niedzielne popołudnie (20.09.2015r.) Korona rozegrała mecz 7 kolejki rundy jesiennej, w którym podejmowała Tempo Płazę na własnym boisku. W pierwszych minutach meczu walka była zacięta. Obie drużyny walczyły o każdą piłkę. Już w 6 minucie Romanowski próbował zmienić wynik, lecz nie udało mu się to. Dobitki próbował Barłóg, ale Szklarski pojawił się w odpowiednim miejscu i wybił piłkę w środek pola. Jednak już niecałe 10 minut później to Koronie udało się wyjść na prowadzenie. Rozmus uderzył mocną piłkę zza szesnastki, trafiając prosto w "okienko", wyprowadzając drużynę na prowadzenie. W 28 minucie kolejną akcję stworzył sobie Romanowski, lecz piłka wylądowała w rękach Guta. Chwilę później Korona cieszyła się z kolejnego gola. Tym razem w wykonaniu Likusa P. Druga połowa była niemniej ciekawa od pierwszej. W 74 minucie zrobiło się groźnie pod bramką Korony, kiedy piłka mocno obiła słupek. Dziesięć minut później Romanowski wywalczył sobie kolejną akcję, jednak piłka przeszła obok pustej bramki. W 86 minucie Cudak stworzył ładną akcję z Kucią, która została zakończona główką Rozmusa do bramki, jednak sędzia liniowy uznał, że był spalony, sygnalizując go uniesioną chorągiewką. W ostatniej minucie meczu Tempo zdobyło "honorową bramkę", jej wykonawcą był Domagała w asyście Kuciela. Mecz zakończył się wynikiem 2-1 dla Korony, a komplet punktów pozostał w Mętkowie. Po tym meczu Korona zajmuje 10 lokatę z dorobkiem 6 punktów. Do lidera Victorii 1918 Jaworzno zawodnikom z Mętkowa brakuje 15 punktów. Kolejny mecz Korona rozegra z Górnikiem Sierszą na wyjeździe 23.09.2015r. o godzinie 16:00. Zapowiada się zatem ciekawy pojedynek o kolejne punkty. Wszystkich serdecznie zapraszamy !!!